A tanév rendje

A 2017/2018-as tanév helyi rendje

Szeptember

01. Ünnepélyes tanévnyitó (8:00)
01. Első tanítási nap
04. Összevont, majd osztály szülői értekezlet az 1. és 5.osztályokban
05. Összevont, majd osztály szülői értekezletek a 2-4. osztályok számára
06. Összevont, majd osztály szülői értekezlet a 6-8. osztályok számára
06. Iskolaszék, Intézményi Tanács ülése
18. SZMK vezetőségi ülése
18. Bolyai Matematika csapatverseny nevezési határideje (1000 Ft)

Október

01. Bolyai Anyanyelvi csapatverseny nevezési határideje (1000 Ft)
02-06. Témahét – Egészséges életmód
06. Iskolai megemlékezés az aradi vértanúkról
06. Mazsola-avató az új ötödikesek számára
07. FUTAFOK – szombat – tanítási nap (december 22-e helyett)
09. Első osztályosok első szöveges értékelése
09. Továbbtanulási tájékoztató a 8. osztályosok szülei számára (17 órakor)
10-13. Papírgyűjtés
13. Bolyai Matematika csapatverseny 14:30 órakor
20. Megemlékezés az október 23-i forradalom és szabadságharcról – ünneplő ruha kötelező
24. Nyolcadikos tanulók szóbeli tájékoztatása a felvételi eljárás rendjéről
25. Bolyai Természettudományos csapatverseny nevezési határideje (1000 Ft)
27. Halloween-party
27. Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap
30-31. Őszi szünet

November

01-03. Őszi szünet
06. A szünet utáni első tanítási nap (,,A” hét, hétfő)
07. Iskolai emléktábla megkoszorúzása
09. Nevelési értekezlet – rövidített órák
10. Bolyai Anyanyelvi csapatverseny területi fordulója iskolánkban 14:30 órakor
11. SULIVÁR leendő elsősöknek – kerületi rendezvény a Cziffra Központban
14. Bemutató angol óra az első évfolyamon (a már ide járó gyerekek szülei számára!)
20-24. Negyedéves értékelés
21. Zrínyi Matematika verseny nevezési határideje
23. Országos Angol drámafesztivál
27. Egyéni szaktanári fogadóórák (felső-és alsó tagozat)
27-december 01. Családi fogadóórák az 1. és 5. évfolyamokon

December

06. Mikulás ajándékozás
08. A 8. osztályos tanulók számára jelentkezési határidő a központi írásbeli vizsgára
09. Alapítványi bál
15. Luca-napi vásár 13:00 (rövidített órák)
20. Alsós karácsonyi ünnepség főpróbája
21. Alsós, majd osztálykarácsonyok
22. A Téli szünet előtti tanítás nélküli nap (ledolgozva FUTAFOK-on)
27-január 02. Téli szünet

Január

03. A Téli szünet utáni első tanítási nap (,,A” hét, szerda)
10. ,,Kopogtató” foglalkozás leendő 1.osztályosoknak (előzetes jelentkezés dec. 4-21.)
11. ,,Kopogtató” foglalkozás leendő 1.osztályosoknak (előzetes jelentkezés dec. 4-21.)
20. Központi írásbeli felvételi a 8. osztályosok számára (10:00)
22. Szülői értekezlet az alsó tagozaton
24. Alsós osztályozó értekezlet
25. Felsős osztályozó értekezlet
26. Az első félév utolsó napja
29. Szülői értekezlet a felső tagozaton

Február

02. Félévi értesítők kiadása
02. Alsós farsang 15:00-18:00
05. Félévi értékelő értekezlet (rövidített órák)
09. Bolyai Természettudományos csapatverseny iskolánkban 14:30
12. Diákközgyűlés
12. Iskolaszék, Intézményi Tanács ülése
12. SZMK vezetőségi ülése
16. Zrínyi Matematika verseny 14:00
19. Középiskolai jelentkezési lapok továbbítása
19. Szülői értekezlet a leendő első osztályosok szülei számára
20. Nyílt nap az óvodások és szüleik számára
21. Felsős farsang 16:00-19:30
22-23. Síszünet

Március

10. DÖK nap/Kossuth nap tanítás nélküli munkanap (Országos munkanap)
14. Ünnepi megemlékezés az 1848-a forradalom és szabadságharcról – Ünneplő ruha kötelező!
15. Ünnepnap
16. Pihenőnap
21-22. Nyolcadik osztályosok tanulói adatlapjának módosítási lehetősége
26. Egyéni tanítói és szaktanári fogadóórák
28. Pályaorientációs nap – tanítás nélküli munkanap
29-április 03. Tavaszi szünet

Április

04. Tanítás nélküli munkanap – Tavaszi szünet meghosszabbítás
05. A Tavaszi szünet utáni első tanítási nap (,,B”hét, csütörtök)
09-13. Digitális témahét
16-20. Háromnegyed éves értékelés
16-i hét Nyílt órák az iskolába járó tanulók szülei számára
19-20. Elsősök beiratkozása (tervezet)
21. Munkanap – szombat – Témanap ( Környezeti nevelés)
23-i hét Nyílt órák az iskolába járó felsős tanulók szülei számára
24-27. Papírgyűjtés
26. Budapesti angol nyelvi verseny két tanítási nyelvű általános iskoláknak – 6.évfolyam
30. Pihenőnap – hétfő

Május

01. Munkaszüneti nap
02-04. Negyedik osztályosok angol írásbeli vizsgája
07. Alsós szülői értekezlet
07-18. Hetedik évfolyam történelem írásbeli vizsga
08-09. Negyedikesek angol szóbeli vizsgája
21. Pünkösd (munkaszüneti nap)
23. Országos Kompetenciamérés a 6. és 8. évfolyamon
28. Felsős szülői értekezlet
28-június 01. Erdei iskola a 3. és 4. évfolyamon
28-30. Nyolcadikosok szóbeli vizsgái
30. Célnyelvi mérés a két tanítási nyelvű általános iskolák 6. és 8. osztályaiban
31. Kihelyezett tanítási nap

Június

01. Iskolai osztálykirándulások – tanítás nélküli munkanap
04. A Nemzeti Összetartozás Napja
06. Alsós osztályozó értekezlet
07. Felsős osztályozó értekezlet
15. Utolsó tanítási nap (péntek, rövidített órák)
15. Ballagási főpróba
16. Ballagás és Tanévzáró ünnepély 9:00 órakor
18. Szülői értekezlet a leendő első osztályosok szülei számára
26. Iskolaszék, Intézményi Tanács ülése

6 tanítás nélküli munkanap felhasználása:

2 nap Síszünet (február 22-23.)
1 nap DÖK-nap – Kossuth-nap (március 10.)
1 nap tavaszi szünet (április 4.)
1 nap az osztályok tanulmányi kirándulása (június 01.)
1 nap Pályaorientációs programhoz (március 28.)

Szombati tanítási napok állami munkanap átcsoportosítás miatt:

Március 10. munkanap (március 16., péntek helyett), április 21. munkanap(április 30., péntek helyett)