A tanév rendje

A 2018/2019-es tanév helyi rendje

Szeptember

03. Ünnepélyes tanévnyitó (8:00)
03. Első tanítási nap
03. Összevont, majd osztály szülői értekezlet az 1. és 5.osztályokban
04. Összevont, majd osztály szülői értekezletek a 2-4. osztályok számára
10. Összevont, majd osztály szülői értekezlet a 6-8. osztályok számára
17. Iskolaszék, Intézményi Tanács ülése
17. SZMK vezetőségi ülése
18. Bolyai Matematika csapatverseny nevezési határideje (1000 Ft)
24. A Geiszler alapítvány ülése
28. Mazsola-avató az új ötödikesek számára – utána DISCO (15-18 óráig)

Október

01. Bolyai Anyanyelvi csapatverseny nevezési határideje (1000 Ft)
02-05. Papírgyűjtés
05. Iskolai megemlékezés az aradi vértanúkról
06. FUTAFOK – szombat – tanítási nap (december 21-e helyett)
08. Továbbtanulási tájékoztató a 8. osztályosok szülei számára (17 órakor)
12. Első osztályosok első (beilleszkedési) szöveges értékelése
12. Bolyai Matematika csapatverseny 14:30 órakor
13. Országos munkanap – Témanap – Az állatok világnapja
15-18. Témahét – Egészséges életmód
19. Megemlékezés az október 23-i forradalom és szabadságharcról – ünneplő ruha kötelező
24. Nyolcadikos tanulók szóbeli tájékoztatása a felvételi eljárás rendjéről
24. Bolyai Természettudományos csapatverseny nevezési határideje (1000 Ft)
26. Halloween-party – Tökfaragás és játék, utána DISCO (15-19 óráig)
26. Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap
29-31. Őszi szünet

November

01-02. Őszi szünet
05. A szünet utáni első tanítási nap (,,A” hét, hétfő)
07. Iskolai emléktábla megkoszorúzása
09. Bolyai Anyanyelvi csapatverseny területi fordulója iskolánkban 14:30 órakor
10. Országos munkanap – tanítás nélküli munkanap Pedagógiai nap
13. Bemutató angol óra az első évfolyamon (a már ide járó gyerekek szülei számára!)
15. Nevelési értekezlet – rövidített órák
17. SULIVÁR leendő elsősöknek
19-23. Negyedéves értékelés
19-23. Matematika írásbeli vizsga a 8. osztályosok számára
20. Zrínyi Matematika verseny nevezési határideje
22. Országos Angol drámafesztivál
26. Egyéni szaktanári fogadóórák (felső-és alsó tagozat)
26-30. Családi fogadóórák az 1. és 5. évfolyamokon

December

01. Országos munkanap (december 24-e helyett) -Pályaorientációs nap
06. Mikulás ajándékozás
07. A 8. osztályos tanulók számára jelentkezési határidő a központi írásbeli vizsgára
15. Országos munkanap (december 31-e helyett) – Luca-napi vásár – (rövidített órák)
20. Alsós karácsonyi ünnepség főpróbája
21. Alsós, majd osztálykarácsonyok
24-január 02. Téli szünet

Január

03. Tanítás nélküli munkanap
07. A téli szünet utáni első tanítási nap (,,B” hét, hétfő)
09. ,,Kopogtató” foglalkozás leendő 1.osztályosoknak (előzetes jelentkezés)
10. ,,Kopogtató” foglalkozás leendő 1.osztályosoknak (előzetes jelentkezés)
19. Központi írásbeli felvételi a 8. osztályosok számára (10:00)
21. Szülői értekezlet az alsó tagozaton
23. Alsós osztályozó értekezlet
24. Felsős osztályozó értekezlet
25. Az első félév utolsó napja
28. Szülői értekezlet a felső tagozaton

Február

01. Félévi értesítők kiadása
04. Félévi értékelő értekezlet (rövidített órák)
09. Bolyai Természettudományos csapatverseny iskolánkban 14:30
11. Iskolaszék, Intézményi Tanács ülése
11. SZMK vezetőségi ülése
11-12. Magyar szóbeli vizsga a 8. osztályos tanulók számára
13. Diákközgyűlés
15. Alsós Farsang 15-18 óráig
18. Középiskolai jelentkezési lapok továbbítása
18. Szülői értekezlet a leendő első osztályosok szülei számára
19. Nyílt nap az óvodások és szüleik számára
22. Felsős Farsang 16:00-19:30
28- március 01. Síszünet

Március

14. Ünnepi megemlékezés az 1848-a forradalom és szabadságharcról
15. Ünnepnap
21-22. Nyolcadik osztályosok tanulói adatlapjának módosítási lehetősége
28. Alapítványi műsor főpróbája
29. Alapítványi műsor

Április

08-12. Környezetvédelmi és digitális témahét
12. Bendegúz levelező verseny területi fordulója iskolánkban
15. Egyéni és szaktanári fogadóórák
15-i hét Nyílt órák az iskolánkba járó tanulók szülei számára (3 nap)
17. A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap
18-23. Tavaszi szünet
24. A tavaszi szünet utáni első tanítási nap (,,A” hét, szerda)
25-26. Elsősök beiratkozása – tervezet
29-30. Angol írásbeli vizsga a 4. osztályosok számára
29-30. Angol szóbeli vizsga a 6. osztályosok számára
29-május 03. Jelzés a gyenge teljesítményt nyújtó tanulók szüleinek

Május

01. Munkaszüneti nap
02. Budapesti angol nyelvi verseny két tanítási nyelvű általános iskoláknak
07-10. Papírgyűjtés
06-17. Történelem írásbeli vizsga a 7. osztályosok számára
07-08. Angol szóbeli vizsga a 4. osztályosok számára
13. Alsós szülői értekezlet
15. Célnyelvi mérés a két tanítási nyelvű iskolák 6. és 8. osztályában
20. Felsős szülői értekezlet
27. A Geiszler alapítvány ülése
29. Országos Kompetenciamérés a 6. és 8. évfolyamon

Június

04. A Nemzeti Összetartozás Napja
05-07. Erdei iskola a 3. és 4. osztályosok számára
06. Kihelyezett tanítási nap az 5-8. osztályosok számára
07. Témanap – ,,Hazánk tájain” – osztálykirándulások
12. Alsós osztályozó értekezlet
13. Felsős osztályozó értekezlet
13. Ballagási főpróba
14. Ballagás és Tanév értékelése 9:00 órakor – bizonyítványosztás nincs
17. Szülői értekezlet a leendő első osztályosok szülei számára
19. Tanévzáró bizonyítványosztás 9:00 órakor
25. Iskolaszék, Intézményi Tanács ülése

6 tanítás nélküli munkanap felhasználása:

1 nap Pedagógiai nap – nevelési értekezlet (november 10.)
1 nap Pályaorientációs nap ( december 01.)
1 nap Téli szünet meghosszabbítása (január 03.)
2 nap Síszünet (február 28-március 01.)
1 nap Dök-nap, Kossuth – nap (március 14.)

Szombati tanítási napok állami munkanap átcsoportosítás miatt:

Október 13. munkanap (október 22-e, hétfő helyett), november 10. munkanap (november 02-a, péntek helyett), december 01. munkanap (december 24-e, hétfő helyett), december 15. munkanap (december 31-e, hétfő helyett)